OBÓZ TRENINGOWY Ultra–Trail® Małopolska: PROGRAM

JOGA DLA JOGINÓW

Weekendowy warsztat pozwalający w większym stopniu zgłębić asany praktykowane na co dzień. Atmosfera miejsca położonego w lesie pomoże wyciszyć umysł i skupić się na praktyce bardziej skomplikowanych pozycji. Wiele godzin praktyki w krótkim czasie przenosi na wyższy poziom przemian w ciele i umyśle.

JOGA DLA BIEGACZY

Rodzaj treningu uzupełniającego dla właściwego treningu biegowego i siłowego biegaczy. Kompozycja asan pozwalająca na szybszą regenerację po trudniejszej pracy biegowej a także równoważenie napięć związanych z treningiem. Uelastycznienie mięśni uodparnia je na kontuzję i pozwala zachować równowagę i zdrowie.

TRENING BIEGOWY

Przypomnienie głównych aspektów techniki biegu, określenie popełnianych błędów i sposobów ich korygowania. Analiza elementów siły biegowej i ćwiczenia techniczne pozwalające na udoskonalenie techniki biegu. Rozciąganie przed i po treningu. Konsultacji indywidualne w zakresie planowania sezonu biegowego. Wycieczki biegowe.

TRENING STABILIZACYJNY I REHABILITACJA DLA BIEGACZY

Trening stabilizacyjny dla biegaczy prowadzony przez wykwalifikowanych rehabilitantów z rehabilitanci.org.pl

Zajęcia mają na celu przybliżenie uczestnikom podstaw teorii treningu stabilizacji oraz poprawienie świadomości ciała. Ekspertki wyjaśnią, dlaczego te ćwiczenia są ważne w cyklu przygotowań do startów biegowych. Omówią zarówno tematy dotyczące stabilizacji centralnej i wzmocnienia mięśni głębokich brzucha, jak i poprawy propriocepcji kończyn dolnych. W drugiej części zajęć zostaną zademonstrowane przykładowe ćwiczenia i ich modyfikacje dostosowane indywidualnie do poziomu zainteresowanych. Dodatkowo, rehabilitantki pokażą jak rolować mięśnie – zademonstrowane zostanie rolowanie jako uzupełnienie stretchingu i forma automasażu. Obiecujemy dużą dawkę wiedzy w teorii i praktyce!

ART

Warsztaty  graficzne z linorytu – jednej z najstarszych technik druku wypukłego. Uczestnicy warsztatów poznają podstawowe  zagadnienia dotyczące materiałów i narzędzi potrzebnych do wykonania  linorytu – od projektu po druk na różnych podłożach. Zaprojektują swoją autorską grafikę a następnie, za pomocą profesjonalnych dłut, wykonają matryce w linoleum, eksperymentując z kreską, różnymi fakturami. Za pomocą wałka, farby drukarskiej i łyżki, odbiją grafikę na papierze lub torbie płóciennej. Podczas warsztatów zapewnione zostaną wszystkie potrzebne materiały (linoleum, dłuta, farby, torby płócienne, papier). Warsztaty są skierowane dla młodzieży od lat 13 i dorosłych, osób początkujących, które nigdy nie miały do czynienia z grafiką. Liczba uczestników jest ograniczona.

STREFA DZIECI

Aktywne, rozwojowe zajęcia dla dzieci pod opieką doświadczonych animatorów w czasie, gdy rodzice/opiekunowie będą uczestniczyć w zajęciach biegowych, jogowych i artystycznych.

ZAPISZ SIĘ!