OBÓZ TRENINGOWY Ultra–Trail® Małopolska: PROGRAM

JOGA DLA JOGINÓW

Weekendowy warsztat pozwalający w większym stopniu zgłębić asany praktykowane na co dzień. Atmosfera miejsca położonego w lesie pomoże wyciszyć umysł i skupić się na praktyce bardziej skomplikowanych pozycji. Wiele godzin praktyki w krótkim czasie przenosi na wyższy poziom przemian w ciele i umyśle.

JOGA DLA BIEGACZY

Rodzaj treningu uzupełniającego dla właściwego treningu biegowego i siłowego biegaczy. Kompozycja asan pozwalająca na szybszą regenerację po trudniejszej pracy biegowej a także równoważenie napięć związanych z treningiem. Uelastycznienie mięśni uodparnia je na kontuzję i pozwala zachować równowagę i zdrowie.

TRENING BIEGOWY

Przypomnienie głównych aspektów techniki biegu, określenie popełnianych błędów i sposobów ich korygowania. Analiza elementów siły biegowej i ćwiczenia techniczne pozwalające na udoskonalenie techniki biegu. Rozciąganie przed i po treningu. Konsultacji indywidualne w zakresie planowania sezonu biegowego. Wycieczki biegowe.

TRENING STABILIZACYJNY I REHABILITACJA DLA BIEGACZY

Trening stabilizacyjny dla biegaczy prowadzony przez wykwalifikowanych rehabilitantów z rehabilitanci.org.pl

Zajęcia mają na celu przybliżenie uczestnikom podstaw teorii treningu stabilizacji oraz poprawienie świadomości ciała. Ekspertki wyjaśnią, dlaczego te ćwiczenia są ważne w cyklu przygotowań do startów biegowych. Omówią zarówno tematy dotyczące stabilizacji centralnej i wzmocnienia mięśni głębokich brzucha, jak i poprawy propriocepcji kończyn dolnych. W drugiej części zajęć zostaną zademonstrowane przykładowe ćwiczenia i ich modyfikacje dostosowane indywidualnie do poziomu zainteresowanych. Dodatkowo, rehabilitantki pokażą jak rolować mięśnie – zademonstrowane zostanie rolowanie jako uzupełnienie stretchingu i forma automasażu. Obiecujemy dużą dawkę wiedzy w teorii i praktyce!

ART

Warsztaty  graficzne z linorytu – jednej z najstarszych technik druku wypukłego. Uczestnicy warsztatów poznają podstawowe  zagadnienia dotyczące materiałów i narzędzi potrzebnych do wykonania  linorytu – od projektu po druk na różnych podłożach. Zaprojektują swoją autorską grafikę a następnie, za pomocą profesjonalnych dłut, wykonają matryce w linoleum, eksperymentując z kreską, różnymi fakturami. Za pomocą wałka, farby drukarskiej i łyżki, odbiją grafikę na papierze lub torbie płóciennej. Podczas warsztatów zapewnione zostaną wszystkie potrzebne materiały (linoleum, dłuta, farby, torby płócienne, papier). Warsztaty są skierowane dla młodzieży od lat 13 i dorosłych, osób początkujących, które nigdy nie miały do czynienia z grafiką. Liczba uczestników jest ograniczona.

STREFA DZIECI

Warsztaty twórcze Crea/Eco/Arte – Warsztaty Rozwoju przez Sztukę, adresowane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. To aktywny relaks w formie zabawy w grupie, z wykorzystaniem działań twórczych, w bliskim kontakcie z inspirującym i wzmacniającym siły witalne światem natury. Warsztaty artystyczne uwalniają radość i twórczą energię, pomagają w samopoznaniu i w integracji z innymi, harmonizują wnętrze, pomagają złagodzić objawy codziennego stresu, wyciszają. Warsztaty adresowane są dla wszystkich kochających naturę, ceniących przyjaźń i działania w grupie, odczuwających potrzebę artystycznej ekspresji i doświadczania pasjonujących przygód procesu twórczego. Zajęcia twórcze nawiązują do dziedzin sztuki wizualnej takich jak: malarstwo, rysunek, collage, wycinanka, land art, instalacja, mandala, recycling, maska, happening, działania interaktywne. Celem jest radość tworzenia, współtworzenia, dzielenia się, konfrontacji, nawiązanie głębszych relacji z drugim człowiekiem, harmonijne współistnienie z naturą, myślenie ekologiczne.

ZDROWA DIETA BIEGACZA

Warsztaty zdrowego żywienia, prezentujące naturalne sposoby na zachowanie zdrowia i szybszą regenerację po wysiłku fizycznym.

 

ZAPISZ SIĘ!