OBÓZ

Obóz treningowy Ultra-Trail® Małopolska, czyli czas katartyczny

Weekend, który minął (2-4 lutego 2018 r.) był na pewno jednym z aktywniejszych, nawet dla tych, którzy wdrożyli w codzienność dyscyplinę treningową. Zima. W lesie. Na świeżym powietrzu. W miejscu, w którym można złapać głęboki oddech.

Katartyczny czas

Chęć poznania miejsc, ludzi, poszukiwanie wiedzy – m.in. z tych powodów zapisujecie się na Obozy treningowe Ultra-Trail® Małopolska. Są też tacy, którzy świadomie podejmują decyzję o odpoczynku od codzienności i tacy, którzy nieświadomie tego odpoczynku zaznają. Czas Obozu treningowego staje się więc swego rodzaju katharsis.

Joga, treningi biegowe, fizjoterapia

Baza szkoleniowo-wypoczynkowa „Lubogoszcz” położona jest w środku lasu. Nie można dostać się do niej inaczej niż pieszo albo samochodem terenowym. Z uczestnikami Obozu treningowego spotykamy się na granicy lasu a potem samochodem terenowym, wraz z bagażami, jedziemy do Bazy. Przez błoto, kamienie, w wąwozie, coraz wyżej, z coraz lepszym widokiem przez lewe ramię – na górę gór Beskidu Wyspowego: Szczebel.

Zameldowanie. Kawa. Herbata. Smakołyki do dyspozycji uczestników

Jest piątek i zaczynamy pierwsze zajęcia. Joga dla joginów z Gosią Markov i zajęcia z zakresu stabilizacji i rehabilitacji dla biegaczy prowadzone przez Agnieszkę Wnuk z rehabilitanci.org.pl.
Rehabilitanci.org.pl podczas zajęć dbają o to, aby przekazać wiedzę z zakresu teorii treningu stabilizacji i poprawiania świadomości ciała, pokazują ćwiczenia i omawiają najczęściej popełniane błędy. Dzielą się wiedzą praktyczną, opowiadając o przypadkach z pracy w gabinecie.

 

 

A dzieci? Co robią w tym czasie dzieci?

Na nasze Obozy treningowe możecie przyjechać sami, z bliskimi albo rodziną. W dniu przyjazdu, w czasie, kiedy rodzice i opiekunowie ćwiczyli albo relaksowali się na zajęciach jogi, dzieciaki budowały magiczny, artystyczny świat z INDI ORLANDO GARDEN.

 

Po zajęciach – kolacja, zgodnie z unikalnym, przygotowanym specjalnie na Obóz treningowy menu, z propozycją dla wegetarian, wegan i osób preferujących dietą tradycyjną.

Po kolacji – dieta a dokładnie zajęcia z zakresu odżywiania w sporcie i suplementacji prowadzone przez Ilyę Markova

– absolwenta Akademii Wychowania Fizycznego w Jekaterinburgu, Mistrza Świata (Sewilla – 1999) i Europy (Budapeszt – 1998) oraz Vice-Mistrza olimpijskiego (Atlanta – 1996) w chodzie sportowym na 20 km, trenera polskiej kadry w chodzie sportowym w latach 2009-2013.

I kominek, i rozmowa, i odpoczynek – w sobotę wstajemy dość wcześnie.

Sobota to dzień wycieczki biegowej.

Trzy wycieczki, trzy grupy – prowadzone przez Ilyę Markova, Pawła Pigmeja Krawczyka i Pawła Derlatkę. Tym razem przez Luboń Wielki. Przez Perć Borkowskiego, czyli gołoborze. Szok dla części biegaczy! – takich widoków nie spodziewali się 50 km od Krakowa a wysoko w Tatrach.

 

W czasie wycieczki biegowej jogini jogują a dzieci kończą prace plastyczne z INDI ORLANDO i przygotowują się do wystawy w lesie.

 

 

Po obiedzie, biegacze uczestniczą jeszcze w zajęciach prowadzonych przez Ilyę Markova z zakresu techniki biegu i jogi dedykowanej biegaczom.

Jogini rozwijają umiejętności jogowe a dzieci zaczynają uczestniczyć w zupełnie nowych animacjach – zabawach z chustą animacyjną. Po tych zajęciach już tylko integracyjna kolacja z wymianą doświadczeń sportowych. A o północy?

 

…spotkanie z Mistrzynią Ognia,

czyli pokaz żonglerki ogniem.

Niedziela to późne śniadania. Joga, animacje dla dzieci i zajęcia z techniki zbiegu i podbiegu prowadzone przez Pawła Pigmeja Krawczyka.

Przez cały czas trwania Obozu treningowego, prowadzący służą rozmową i radą dla uczestników zajęć. Przez cały czas trwania Obozu treningowego, każdy uczestnik jest dla nas tak samo ważny.

Poprzez Obozy treningowe chcemy Was zarazić naszą wizją biegania RUN /ECO/ VEGE /CHARITY!

Zapraszamy: kolejny Obóz treningowy już 13-15 kwietnia!
Fundacja 4 Alternatywy