UTM charytatywnie

Czyli co udało nam się wspólnie zdziałać dobrego!

Minęło już sporo czasu, emocje ochłonęły i niemal wszystkie samochody powróciły już z Bazy Lubogoszcz do swoich tradycyjnych miejsc postoju. To dobry moment, by podsumować Wasze działania charytatywne!

W czasie wszystkich naszych zawodów możecie przynosić ubrania i obuwie sportowe, akcesoria biegowe, które przekazujemy wybranym Ośrodkom Terapii Uzależnień Stowarzyszenia MONAR. Osoby z uzależnieniami, dzięki aktywności fizycznej, regularności treningów, realizacji celów biegowych łatwiej pokonują swoje słabości. Pacjenci i byli pacjenci (bezpośrednio po zakończonych turnusach terapeutycznych) startują w naszych zawodach nieodpłatnie. Często zapraszamy takie osoby do pomocy przy zawodach, choćby przy zapewnieniu posiłków dla biegaczy. Pacjenci trwale zaleczeni dołączają do Ekipy UTM i stanowią pewny filar naszej działalności. Podczas tegorocznej edycji UTM przywieźliście nieco mniej podarków niż zwykle – zebraliśmy około 20 kg koszulek, spodenek, butów, czapeczek i akcesoriów biegowych. Wszystkie trafiły już do ośrodka MONARU w Nowej Hucie przy ul. Suchy Jar.

Dzięki wsparciu naszego Partnera – Grupy Handlowej Happy prowadziliśmy zbiórkę funduszy na zakup mleka modyfikowanego dla najmłodszych Ukraińców poszkodowanych w wyniku działań wojennych Rosji i Białorusi, zebraliśmy na ten cel 190 zł.

840 zł z opłat startowych zawodników UTM 10 – Memoriału Bartka Czajkowskiego przeznaczymy na wsparcie działalności Fundacji NAGLE SAMI zajmującej się pomocą osobom, które nie radzą sobie ze stratą.

2415 zł zebraliśmy dzięki Waszym opłatom startowym na nasze bieżące działania w ramach akcji #czlowiekzwierzakowibratem. Z każdej opłaty startowej przekazujemy minimum 5 zł na ten cel. Co robimy z tymi pieniędzmi? Np. wspieramy domy opieki tymczasowej – za pierwsze 350 zł zakupiliśmy 30 kg markowej karmy na potrzeby psiaków: Baksika, Perełki i Kojota pozostających pod opieką Fundacji Ostoja Cztery Łapy

Nieliczni z Was dołączyli do zbiórki rzeczowej i przywieźli karmę, koce, posłania. Łącznie zebraliśmy ich nieco ponad 20 kg. Wszystkie trafią do przytuliska w Ożarowie prowadzonego przez Dorotę.

Bardzo dziękujemy tym z Was, którzy pamiętali, że UTM to nie tylko biegi: jednym z filarów naszej działalności (RUN-ECO-VEGE-CHARITY) jest dobroczynność. Dziękujemy za Wasze wsparcie. Wiemy, że tym razem było ono nieco mniejsze, ponieważ sytuacja ekonomiczna wielu z Was pogorszyła się w ostatnim czasie. Tym bardziej doceniamy Waszą pomoc.

Magda, Paweł i Piotrek
Fundacja 4 Alternatywy